קעקועים לאחר כריתת שד - תרפיה לנשמה - סיפורה של ניקי

האשה הזו קעקעה את הגדלת החזה שלה אחרי כריתה

"הקעקוע היה כמו תרפיה, ניתוח לנשמה"

זו ניקי בלאק, קומיקאית בת 25 מלוס אנג'לס. כשהתארחה בפילדלפיה למטרות עבודה, הלכה ניקי לרופא לביצוע ביופסיה של רקמת השד. שבוע לאחר מכן, התקשרו ממשרדו של הרופא לבשר לה שיש לה סרטן שד. מיותר לציין שהחדשות פשוט הרסו את ניקי. אחיה היה איתה כשנודע לה, והיא טלפנה להודיע לאמה. ההלם המשפחתי הוכפל הודות לגילה הצעיר של ניקי והעבר הרפואי המשפחתי הנקי ממחלות.


הטיפול במחלה כלל כריתת שד כפולה מלווה בכימותרפיה. היא אמרה שההתמודדות עם הטיפול הייתה קשה מאוד, אבל שנהנתה מתמיכה חמה מאוד של משפחתה וקהילת הסטנד-אפ של פילדלפיה.
בעוד ניקי עברה ניתוח שחזור שדיים, היא אמרה שנבהלה מאיך שתהליך ההחלמה שלה נתפס על ידי הסובבים ושהרגישה שאיבדה את בעלותה על גופה במובן מסוים.


"כשאת מאובחנת חולת סרטן שד, את מאבדת את השליטה על הגוף שלך בכל כך הרבה מובנים. אני ממש איבדתי את השדיים שלי, איבדתי תחושה בחלקים מהחזה שלי, אפילו לא זכיתי להשאיר את הפטמות שלי. נאלצתי להתמודד עם סוג אחר של כאב בכל יום.
גברים שאלו אותי אם אני מתכננת לבצע הגדלת חזה, מה יהיה הגודל החדש ושהם יתגעגעו לחזה שלי. ידיד שלי אפילו התבדח ואמר שאני יוכל להופיע במופעי פטיש אחרי שאחלים."


לאחר שעברה שיקום ושחזור בעזרת סיליקון בחזה, החליטה ניקי שקעקוע החזה הוא הדרך המושלמת ביותר מבחינתה להשיג חזרה את השליטה בגופה; "לא רציתי שהגוף שהיה לי לפני הסרטן יחזור, אבל רציתי שהגוף החדש שלי יהיה שלי".


ניקי יצרה קשר עם בעלת סטודיו לקעקועים שמתמחה באומנות פרא-רפואית. הסטודיו מתמחה בקעקועים לאחר כריתות שד ועובד בשיתוף פעולה עם בתי חולים ומנתחים במטרה לסייע למטופלים לכסות צלקות ניתוחים. הם התקשרו ביניהם והסטודיו עיצב עבורה דוגמה שכללה דג, לסמל את מזלה - דגים. ניקי התרשמה מהעיצוב; "מרוב יופי כמעט בכיתי כשראיתי את העיצוב".


רן, ידידה של ניקי, ליווה אותה משך כל תהליך הקעקוע וניקי ציינה שכל התהליך היה מלא "אנרגיות ריפוי נשיות".


כיום, ניקי במצב של הפוגה ותמצרך לעבור טיפולים וניטור בשנים הקרובות. במאמר למגזין XO Jane כתבה ניקי על כמה חיובי היה תהליך הקעקועים שעברה; "הקעקועים היו כמו תרפיה, ניתוח לנשמה". עוד הוסיפה ניקי שהתגובות לקעקועים מרהיבות; "אנשים אוהבים אותם! אני אוהבת אותם! אנשים כל כך תומכים - פשוט הרגשה מדהימה!"ניקי אמרה שהיא מקווה שתיעוד החוויה שלה תעודד ותעזור לאנשים אחרים שעוברים את התהליך ומרגישים לבד; "כשאובחנתי לראשונה, באמת היה עוזרת לי קריאה חיובית על כל החוויה, אז אני מקווה שאני יכולה להוות את הקריאה הזו עבור מישהו אחר".

מדהימה נכון? :)
עברת ניתוח? חושבת לקעקע? ספרי לנו על תחושתך וחווייתך בתגובות.

הכתבה שוכתבה ע"י ועבור צוות אמ.ד.קייר - קילינקה לכירורגיה פלסטית.

כתבות נוספות:


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה